Atma-Sat veya Atma-Sat.com, 20 mart 2019 yılında, Türkiye’de faaliyete giren, Alpay Üntürk’ün inisiyatifinde yer alan bireysel ve ticari ilanların yer aldığı bir web sitesidir. İş modeli, bireyler için ücretsiz hizmete ve yerel arz ile talebi birbirine bağlamaya dayanmaktadır.

Atma-Sat.com
Atma = Atmak
Sat = Satmak = Atma-Sat.com

Atma-Sat.com sitesi, çok büyük emekler ve büyük zorluklar sonunda gerçekleştirilerek 20 mart 2019 tarihinde internet sanal ortamına katılmıştır. Atma-Sat.com sitesinin felsefesi ve amacı şunlardan ibarettir:

1 – 21 yüz yıla girerken dünya çapında gözlemlediğimiz üzücü şeylerden bir tanesi maalesef eşyaların, mobilyaların, elektrikli araçaların, vs… çok çabuk bir şekilde atılarak çevre kirliliğine yol açtığıdır. Halbuki eşyalarımızı basit nedenler yüzünden “Atma“k yerine onları “Sat” arak, onlara hem ikinci bir hayat verebiliriz. Ayrıca çevre kirliliğini önlemeye dair kendi çapımızda küçücük bile olsa üzerinde yaşadığımız Dünyamıza büyük bir katkıda bulunabiliriz.

2 – İnternet ortamında, ekonomik veya diğer  nedenler yüzünden insanların ellerindeki mal, mülk, eşya, gibi ikinci el olmak üzere satmak istedikleri nesneleri ücretsiz bir şekilde, kendi çevrelerinde satabilmelerini hedefleyen güvenli bir satış ortamı yaratmak.

3- Sitemize üye olan bireysel ve kurumsal kullanıcılardan, ücretsiz ilan verdikleri taktirde kesinlikle hiç bir ücret alınmamaktadır.

4- Atma-Sat.com sitesi teknolojik alanda yer alan en son yazılım ve tasarım türlerinden Ajax kullanımı ile etkileşimli uygulamalar yaratan teknik ile ortaya konulmuştur. Bunun amacı; aradığınız mal, mülk, eşyaya, ya “Google Haritasında“, yada “Çevremde Ara” opsiyonuyla çevrenizde bulmanızı kolaylaştırmaktır.

5- Atma-Sat.com sitesinin amaçlarından bir tanesi ise; esas olarak satmak veya satın almak isteyen bireyleri birbirine bağlayan ortak bir tüketim platformu yaratmak.

6- Atma-Sat.com sitesinde bir çok arama türü vardır, bunlardan bir kaçı:
Google Haritasında Arama https://www.atma-sat.com/haritali-arama/
Gelişmiş Arama, https://www.atma-sat.com/ilanlar/
Kategorilerde Arama https://www.atma-sat.com/kategoriler/

Google Haritas konumu algılamayı etkinleştirirseniz, etrafınızdaki tüm reklamlar sizlere otomatik olarak gösterilir.