Bundan sonra “ATMA-SAT.com” olarak anılacak olan www.atma-sat.com web sitesi, sınıflandırılmış ilanların internet üzerinde daha özel olarak kişiler için dosyalanması ve danışma hizmeti sunmaktadır.
Siteye erişim ile danışma hizmeti ve ATMA-SAT.com’un mevcut genel kullanım şartlarını açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Site Alpay Üntürk tarafından yayınlanmaktadır.

Şirketle ilgili tüm sorularınız için aşağıdaki linklerden bize mail atabilirsiniz.
https://www.atma-sat.com/iletisim/

İstek servisi sadece kamu makamlarından (Jandarma, Polis, Mahkeme, vb.) gelen taleplere cevap verir.

Kamu makamlarından gelmeyen herhangi bir istek için, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak İletişim formumuzu doldurabilirsiniz: https://www.atma-sat.com/iletisim/

Daha sonra sebebinizi seçip durumunuzu detaylı bir şekilde açıklayabilirsiniz.

Adli Talepler ve İletişim Hakları için, bize iletişim hakkı (tarihli, imzalı ve damgalanmış antetli kağıtta) veya talep (tarih, imza ve damgalanmış) ilanın referansını, reklam verenin e-posta adresini ve / veya telefon numarasını, [email protected] adresine e-posta ile gönderin.(çalışma günlerinde yanıt süresi yaklaşık 24 saattir).

Reklam referansı, reklamın sunum sayfasının internet adresindeki sayıdır.
Örneğin;  https://www.atma-sat.com/ilanlar/original-500-hibrit-bisiklet-cocuk-8-12-yas-btwin/ Referans “İlan İD: 8220” dir.

İstenilen bilgileri size en kısa sürede gönderme ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.
Prosedürlerimizi kolaylaştırmak için lütfen talebinize vereceğimiz cevabi hangi e-posta adrersine göndereceğimizi belirtiniz.
ATMA-SAT.com sitesi, Contabo.com Münih – Germany tarafından barındırılmaktadır.

Bir mülk satın almak, kiralamak veya satmak veya teklif etmek veya arama yapmak için, bir reklamveren tarafından editörlük sorumluluğu altında saklanan ve bir hizmet veya iş ile siteye ve uygulamalara dağıtılan tüm unsurlar ve veriler (görsel, metinsel, ses, fotoğraflar, çizimler) anlamına gelir.

Türkiye’de kurulmuş, Pro veya kişisel hesap sahibi olan ve ATMA-SAT Hizmeti aracılığıyla bir ilan göndermiş olan herhangi bir fiziksel veya tüzel kişiyi ifade eder. “Reklamveren” terimi, Genel Kullanım Şartlarında ATMA-SAT hizmeti aracılığıyla ilan veren iki tür Reklamvereni içerir :

“Bireysel” reklamveren: yalnızca Türkiye’de kurulmuş özel amaçlar için hareket eden Web Sitesinden bir ilan ve / veya başvurularda bulunan ve bildiren herhangi bir gerçek kişi anlamına gelir. Herhangi bir bireysel reklamveren, İlanlarını yayınlamak ve yönetmek için kişisel hesab oluşturmak zorundadır.
“Pro” Reklamveren : Türkiye’de yerleşik, yalnızca mesleki amaçlarla, Web sitesinden  ve Uygulamalardan ilan veren tüzel kişi anlamına gelir.

Aşağıdaki işler profesyonel bir işe tekabül edilebilir:

*Kişisel kullanım için olmayan ve bu amaçla alınan ürünleri satmak
*Reklamveren tarafından oluşturulan ürünleri satmak
*Düzenli olarak büyük miktarda mülk satmak
*Kar elde etmek ve önemli gelir elde etmek için yapılan satışlar

Geçerli Türkiye düzenlemeleri veya sitenin geçerli kuralları ile satışı yasaklanmayan ve satıcı tarafından sitede satışa sunulan herhangi bir ürün anlamına gelir.

Web site ve uygulamalardan erişilebilen, herhangi bir bireysel reklamverenin oluşturması gereken ve ilanlarını yayınlayabileceği, yönetebileceği, görüntüleyebileceği, bir veya daha fazla seçeneğe abone olabileceği alan anlamına gelir.

ATMA-SAT hizmeti çerçevesinde kullanıcılara ve reklamverenlere sunulan mesajlaşma sistemidir ve yalnızca ilgili kullanıcılar ve reklamverenler başvurabileceği bir iletişim aracıdır.Mesajlaşma yalnızca kişisel Hesabı olan kullanıcılar ve reklamverenler tarafından kullanılabilir.

Genel şartlarda tanımlanan durumlarda ATMA-SAT hizmeti çerçevesinde kullanıcılar ve bireyseller tarafından alınan bildirimler anlamına gelir. Bildirimler, yalnızca uygulamadan kişisel hesabı olan kullanıcılar ve reklamverenler tarafından kullanılabilir.

Alıcının bir mülkü satın almak için satıcıya vermiş olduğu fiyat teklifidir.Teklif, satıcının İlanından çıkarılmalı ve malın alım fiyatını ve teslim türünü (elden ya da teslimat yoluyla) içermelidir.Satınalma teklifi, satıcı kabul edene kadar alıcı tarafından iptal edilebilir.

Mülkünün satışını teklif etmek için bir satıcı tarafından bir alıcıya verilen sözleşmeyi ifade eder.Satış sözleşmesi satıcının mesajından yayınlanmalı ve mülkün satış fiyatını, takas tipini (elden veya teslimatla) ve mülkün teslimat maliyetlerini içermelidir. Satış sözleşmesi alıcı kabul edene ve mülkün bedelini ödeyene kadar satıcı tarafından iptal edilebilir.

*Ev tekstili,
*DVD / Filmler,
*Bebek giysileri,
*Bebek ekipmanları,
*Ayakkabı,
*Oyunlar ve Oyuncaklar
*giyim
*Konsollar ve Video Oyunları,
*CD / Müzik
*dekorasyon
*Kitaplar
*Spor ve Hobiler
*donanım
*Sofra takımı
*konut
*bahçe işleri
*bisikletler
*Vasıta

Web Sitesindeki kullanıcılar ve reklamverenler tarafından kullanılabilen ATMA-SAT servislerini ifade eder.

Kullanıcıların ve reklamverenlerin genel şartlada açıklanan ATMA-SAT Hizmetine internet üzerinden erişmelerini sağlayan,esas olarak www.atma-sat.com adresinden erişilebilen Alpay Üntürk tarafından işletilen web sitesini ifade eder.

Site ve Uygulamalar üzerinden ATMA-SAT Hizmetine erişimi olan tüm ziyaretçiler anlamına gelir.

Bir satıcının mülkiyetinin bedelini ödemenin geçerliliği ve mülkün alıcı tarafından teslim alması halinde, aralarında belirtilen satış sözleşmesi uyarınca bir alıcıya Güvenli Ödemi Hizmeti ile devrettiği işlemleri ifade eder.

Satış için bir veya daha fazla mülk sunan herhangi bir reklamveren anlamına gelir.

Kullanıcılara ve reklamverenlere sunulan ATMA-SAT Hizmetinin ve Web sitesi ve uygulamalar yoluyla satıcılara ve alıcılara sunulan Güvenli Hizmetin kullanım koşullarını belirlemeyi amaçlamaktadır.
Reklamverenler tarafından abonelik koşulları, genel satış şartlarında saklıdır:

* buradan erişilebilen Özel Reklamverenlere (“GKK”)
* buradan erişilebilen Reklamverenlerin Uzmanlarına (“GKK “)

tüm reklamverenler, tüm alıcı ve tüm satıcı, ATMA-SAT hizmetlerine ve / veya uygulamalardan erişerek herhangi bir rezerve ya da değişim yapmadan Genel Şartları okur ve kabul ettiğini beyan eder.Bu nedenle, genel şartlar kullanıcılar, reklamverenler, alıcılar ve satıcılar için tamamen uygulanabilirdir.

Kullanıcı ve reklamveren, ATMA-SAT Hizmetine erişmek için, istediği sağlayıcıya abone olup internete erişebilir ve maliyetinin de kendisinden sorumlu olduğu bilgisini aldığını beyan eder ve aşağıdakileri kabul eder:

*Bilhassa üzerinde dolaştığı alt yapıların ve ağların heterojen yapısından ve özellikle de bozulmalardan dolayı İletimlerin güvenilirliği belirsizdir,
*Herhangi bir virüsün sızmasına ve / veya izinsiz girmeye teşebbüs edilmesine karşı, kendi verilerinin, yazılımlarının veya diğer dökümanlarının güvenliğini sağlamak için uygun gördüğü herhangi bir önlemi almak reklamverenin sorumluluğundadır.
*Siteye bağlı tüm teçhizat, reklamverenin sorumluluğundadır. Atma-Sat yöneticisi Alpay Üntürk’ün sorumluluğunda değildir ve Web sitesine bağlantısı nedeniyle doğabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan dolayı Atma-Sat yöneticisi Alpay Üntürk aranamaz.

Reklamveren, geçerli olduğu durumlarda, Kişisel Hesabına giriş bilgilerinin gizliliğini koruduğunu taahhüt eder ve Kişisel Hesabı’ndan herhangi bir veri iletiminin Reklamveren tarafından yapılmış sayılacağı kabul edilir.
Giriş bilgilerinin kaybolması, kötüye kullanılması ve olası sonuçları Reklamverenin sorumluluğundadır.
Reklamverene, teknik nedenlerle, ilanının site ve uygulamalara yüklemesinden hemen sonra yayınlanmayacağı konusunda bilgi verilir ve kabul edilir.

Reklamverene, ilanını siteye göndererek, sayfalara entegre edilen ilgili paylaşım butonu ile Facebook’taki herhangi bir Kullanıcı ve / veya Reklamverenin Facebook üzerinden de ilanını paylaşmasının muhtemel olduğu bilgisi verilir.
Tüm İlanlar Sitede ve Uygulamalarda yayınlanacaktır.

Tüm Reklamverenlere, ana şirketi ve kardeş şirketleri olan Atma-Sat yöneticisi Alpay Üntürk’ün bir veya daha fazla dosyalama kategorisi için küçük sınıflandırılmış reklamcılık hizmetleri yayınladıkları bildirilmektedir.
Tüm Reklamverenler, ana şirketi ve / veya kardeş şirketleri olan Alpay Üntürk’ün, Reklamlarını bu özel hizmetlerde istediği kadar gösterebileceğini kabul eder.

Kullanıcılara ve reklamverenlere sunulan ATMA-SAT Hizmeti, reklamverenin “Bireysel” veya “Pro” kalitesine ve kullanılan iletişim ortamına (Web Sitesi veya Uygulamalar) göre değişir.

– Sunulan tüm reklamları görüntüleme
– Reklamverenler ile temasa geçmek
– PDF ile reklam özellilerini indirme
– Reklamların görüntülenme sayısını gösterme
– Kötüye kullanımı bildirme
– Reklam Yedekleme
– Aramaları yedekleme
– Bir ilanı Facebook’ta veya diğer sosyal ağlarda paylaşma düğmesiyle paylaşma
– Tüm kategorilerde kayıtlı ilanların konumlandırılması (yalnızca uygulamalardan)

İlan mevduatı. “Sık Kullanılanlar” alanına erişim:

– Reklamları yedekleme
– Reklamlar için otomatik arama

Kişisel Hesabın “ilanlarım” sekmesi ile ilan Yönetimi:

– İlan silme
– İlan değişikliği
– Mülkün coğrafi konumu
– Reklamların 60 (veya sitede belirtilen süre) gün süreyle uzatılması
– Kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapma obsiyonu

Kişisel Hesabın erişim ve yönetimi:

– Kişisel Hesabın oluşturulması sırasında girilen kişisel bilgilerin herhangi bir zamanda yönetimi (güncellenmesi, değiştirilmesi vb.):

– Zorunlu bilgiler: ad, ad, e-posta, şifre
– İsteğe bağlı bilgiler: uygarlık, yaş, kullanıcı tipi, ilgi alanı, endüstri, telefon numarası vb.

Aşağıdaki durumlarda Uygulamalardan Bildirimlerin Alınması:

– Mesajlaşma (mail) yoluyla üye profilinden yeni mesaj alma
– Kayıtlı Aramalar İçin Yeni Sonuçlar
– İlanlarınızın yenilenmesi / uzatılması / sona ermesi.

 İzlenmesi:

– Mesajlaşma yoluyla Kullanıcılar ve Reklamverenler arasında özel mesaj alışverişi.

– Satıcıların sözleşmeyi gönderme olasılığı ve alıcıların mesajlaşma yoluyla satış sözleşmesini kabul etmesi / reddetmesi ve Güvenli Hizmetlerini kullanması için.Daha fazla bilgi için, “Güvenli Hizmetlerin Açıklaması” makalesine bakın.

Pro Hesabın “ilanlarım” sekmesinden ilan Yönetimi:
İlan silme: bir seferde birden fazla Reklamı silmek mümkündür

– İlan değişikliği
– Mülkün coğrafi konumu
– Reklamların en fazla 60 gün süreyle uzatılması
– Kredi kartı ya da banka kartıyla ödeme yapma obsiyonu
– Banka kartıyla kredi alımı (Uygulamalardan bu yana kullanılamıyor)

Pro Hesabın erişim ve yönetimi:

– Pro Hesap oluşturulması sırasında girilen kişisel bilgilerin herhangi bir zamanda yönetimi (güncellenmesi, değiştirilmesi vb.):

– Zorunlu bilgiler: unvan, soyadı, ad, e-posta adresi, şifre

Aşağıdaki durumlarda Uygulamalardan Bildirimlerin Alınması:

– Kayıtlı Aramalara Karşılık Gelen Yeni Sonuçlar
– İlanlarınızın yenilenmesi / uzatılması / sona ermesi.

İzlenim:

– Abonelik ücreti obsiyonları
– Alınan ve kullanılan krediler.

Mesajlaşmaya Erişim

Yalnızca Kişisel Hesabı ve Özel Reklamveren olan kullanıcılar, mesajlaşma yoluyla kişisel Hesaplarından iletişim kurabilir. Bağlantı, ilanın yanında bulunan “Bir E-posta gönder” düğmesini tıklatarak telefon ve / veya E-posta ile yapılır.

Böylece, Kişisel Hesaplarına bağlı kullanıcılar, mesajlaşma yoluyla, ilanın yanında bulunan “Mesaj gönder” düğmesini tıklayarak belirli reklamverenlere özel bir mesaj gönderebilir.
Kullanıcılar ve Özel Reklamverenler, Kişisel Hesaplarını açarken girilen e-posta adresine bildirimle gelen yeni mesajlardan haberdar edilecektir.
Kullanıcılar ve Özel Reklamverenler, bir mesajı cevaplamak ve konuşmalarının geçmişine erişmek de dahil olmak üzere mesajlaşmayı kullanmak için Kişisel Hesaplarına bağlı olmalıdır.
Mesajlaşma kullanan kullanıcıların ve reklamverenlerin e-posta adresleri muhatapları tarafından görülmez, yalnızca kullanıcı tarafından hesabın oluşturulması sırasında girilen takma adlar görülebilir.

Mesajlaşmayı Kullanma

Özel mesajların Mesajlaşma yoluyla gönderilmesinin ana amacı ilanlar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunmaktır.
Satıcılar ve alıcılar, Güvenli Ödeme Hizmetinden ödemesi yapılan mesajlaşma yoluyla Satış sözleşmesini gönderme ve kabul etme / reddetme seçeneğine sahiptir.Daha fazla bilgi için, “Güvenli Ödeme Hizmetinin Açıklaması” makalesine bakın.
Mesajlaşmayı kullanan reklamverenler ve kullanıcılar, muhataplarına karşı saygılı ve sadık bir davranış sergilemeyi taahhüt ederler.

Özellikle, reklamverenler ve kullanıcılar aşağıdakileri iletmek için Mesajlaşma’yı kullanmamayı kabul eder:

• Gizlilik, görüntü, fikri mülkiyet veya diğer münhasır haklar dahil olmak üzere hizmetlerimizi veya üçüncü şahısları kullanan Atma-Sat sitesi yöneticisi haklarını ihlal etmek, uygunsuz kullanmak veya ihlal etmek
• Hukuka aykırı, müstehcen, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, korkutucu, nefret dolu, ayrımcı, ırksal veya etnik açıdan rahatsız edici ve / veya taciz edilmiş veya diğer sebeplerden ötürü yasadışı veya uygunsuz davranışları teşvik etme veya şiddet içeren mesajları teşkil etme
• reklam veya ticari nitelikte olanlar;

 • Pazarlaması yasak olan malların satın alınmasını teşvik etmek;
 • Kullanıcılara ve reklamverenlere yalan yanlış beyan, aldatıcı, hatalı veya yanıltıcı iddiaların yayınlanması;
 • Başkalarının kimliğini kullanma;
 • ATMA-SAT Servislerinin (yazılım veya virüsler) ve / veya benzeri uygulamaların toplu mesajların, otomatik mesajların, otomatik numaralandırmanın arızalı olarak gönderilmesine neden olmak;
 • Kullanıcıları ve reklamverenleri, rakip bir site de dahil olmak üzere ATMA-SAT sitesi dışındaki bir siteye yönlendirmek.
 • ATMA-SAT.com sitesi bir kullanıcı tarafından iletilen kamu düzenine aykırı, uygunsuz, hakaret içeren her şeyi algoritmalar aracılığıyla otomatik olarak algılamak için otomatik yazılım kullanır. Bu tür yorumları içeren özel bir mesajın söz konusu otomatik yazılım tarafından tespit edilmesi durumunda, özel mesaj otomatik olarak engellenecek ve alıcı kullanıcıya ulaşmayacaktır.
 • ATMA-SAT.com, otomatik yazılım tarafından engellenenler de dahil olmak üzere özel mesajların içeriğine erişmez.
 • Kullanıcılar ve reklamverenler, mesajlaşma yoluyla alınıp gönderilen özel mesajların içeriğinden yalnızca kendisi sorumludur.
 • Kullanıcılara ve reklamverenlere, kişilere, kişisel bilgileri verme konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.
 • Alpay Üntürk, ATMA-SAT.com Hizmetinde, özellikle bu kullanım koşullarına uymayan herhangi bir kullanıcının veya reklamverenin mesajlaşmaya erişimini askıya alma veya yasaklama hakkını saklı tutar.

Sadece kişisel veya profesyonel hesaplarına bağlı kullanıcılar ve reklamverenler, tanımlanan durumlarda uygulamalarından bildirim alabilirler.
Bununla birlikte, kullanıcılar ve Pro reklamverenlerin, erişilebilir değillerse mesajlaşma yoluyla yeni mesaj bildirimleri alamadıklarını hatırlatırız.
Ayrıca, içe aktarma paketinden yararlanan pro kullanıcılar ve reklamverenler, reklamlarını yenilemek, genişletmek veya silmek için bildirimler almayacaktır.

– Android Uygulaması üzerinden
Android uygulamasını kullanan kullanıcılar ve reklamverenler, Android telefonlarının ve / veya tabletlerinin ayarlarından herhangi bir bildirimin alınmasını kabul edebilir ve / veya reddedebilir.Bildirimler Android uygulamasında otomatik olarak (varsayılan) etkindir.
– IOS Uygulamasında
IOS uygulamasını kullanan kullanıcılar ve reklamverenler, iPhone ve iPad ayarlarından herhangi bir bildirim almayı kabul edebilir ve / veya reddedebilir. Varsayılan olarak (otomatik) bildirim alımı IOS uygulamasında devre dışıdır.

Alıcı, satıcının reklamından “Teklif Gönder” e tıklayıp satıcıya teklif gönderebilir. Bir satın alma teklifi göndermek için, kullanıcı kişisel hesabına giriş yapmak zorundadır ve aynı mülk için sadece tek bir teklif göndermelidir.

Satın alma teklifinin iptali
Alıcı satın alma teklifini gönderdikten sonra, satıcı kabul etmediği sürece, mesajlarından “Teklifi İptal Et” i tıklayarak teklifini iptal edebilir.
Satın alma teklifinin değiştirilmesi
Alıcı, satın alma teklifini değiştiremez. Eğer satın alma teklifinde değişiklik yapmak isterse, satıcı tarafından henüz teklif kabul edilmediyse, alıcı mesajını iptal etmeli ve daha sonra satıcıya  yeniden bir teklif göndermelidir.

Satıcının söz konusu satın almak teklifini kabul etmek ya da reddetmek için, alıcının teklifi göndermesinden sonra 24 saat süresi vardır, bu süre içinde yanıt verilmezse teklif reddedilmiş demektir.

Satın alma teklifinin kabulü
Alıcı tarafından satın alma teklifinin gönderilmesi üzerine Alıcı mail yoluyla veya telefon ederek bildirim ile bilgilendirilir ve teklifin bir özetini alır. Satıcı tarafından satış sözleşmesi onaylandıktan sonra, her iki taraf da sözleşme kurallarına uymayı taahhüt eder.

Satın alma teklifinin reddedilmesi
Satıcı tarafından satın almak teklifinin reddedilmesi ya da 24 saat içinde teklifin cevaplanmaması durumunda, alıcı mail bildirimi ile bilgilendirilir.

Satıcı, “Mesaj yolla” simgesine tıklayarak mesajlarındaki potansiyel alıcı ile konuşup ona satış sözlemesi optionunu seçebilir.

Mülkiyetin Mücadelesi

İşlem iki tüketici arasında gerçekleştiğinden, satıcı ile alıcı arasında bu konuda anlaşmaya varılana kadar Atma-Sat yönetiminin hiç bir müdahelesi olamaz.

Mevcut bağlamda kişisel verilerin işlenmesi, genel koşulların ayrılmaz bir parçası olan gizlilik politikamızın hükümlerine tabidir.

ATMA-SAT Yönetimi, hizmetlerinin yayın kurallarına uymayan ve / veya üçüncü şahısların haklarına zarar verebilecek herhangi bir ilanı, bildirimde bulunmaksızın, silme veya dondurma hakkını saklı tutar.

Herhangi bir kullanıcının site ve uygulamalardan kötü niyetli içerik olduğunu bildirmesine izin verilir ve bu şu şekilde olur :

*Her ilan sayfasında bulunan “kötü niyetli içeriği bildir” bağlantısını tıklayarak
*”İletişim” bağlantısını tıklayarak mail ile

Reklamveren tüm haklarını saklı tutar (fikri mülkiyet hakları dahil) ve ilanının yayınlanması için gerekli olan tüm yetkiyi alır
Reklamveren, ilanın yürürlükteki hiçbir düzenlemeyi ihlal etmediğini, (özellikle reklam, rekabet, satış promosyonu, Türkçe dilinin kullanımı, kişisel verilerin kullanımı, belirli mal veya hizmetlerin pazarlanmasının yasaklanması ile ilgili) üçüncü şahısların herhangi bir hakkı (fikri mülkiyet hakları ve kişilik hakları dahil) ve üçüncü şahıslar için aşağılayıcı veya zararlı herhangi bir mesaj içermediğini garanti eder.

Bu nedenle, reklamveren ilanının özellikle aşağıdakileri içermediğini taahhüt eder:

*Kullanıcıları sömüren web sitelerine yönlendiren bir metin (link) bağlantısı içermediğine
*Kullanıcıları hatalı sonuçlara ulaştıran yanlış ve sahte bilgiler içermediğine
*Atma-Sat.com yöneticisi Alpay Üntürk’ün veya herhangi bir üçüncü tarafın çıkarlarına ve / veya imajına zarar verecek nitelikte sözlerden bahsetmediğine
*Üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içeriğin olmadığına
*Reklamverenin işleri ile ilgili hiçbir tanıtım veya reklam içeriğinin olmadığına taahhüt eder ve  ayrıca ilan bir ürünü tanıtmayı amaçlamaktadır ve kişisel bir reklam aracı değildir.

Reklamveren, ilanlarda yalnızca sahip olduğu ürünleri Temin etmeyi kabul eder. Reklamveren, mülkün uygun olmadığı durumlarda, ATMA-SAT.com ilan servisinin en kısa sürede ilanı devreden kaldırmasını kabul eder.

Reklamveren, sitenin yayın kapsamını,alım durumunun yürürlükteki mevzuata uyması için gereken tüm önlemleri aldığını ve ATMA-SAT.com’un bu konuda herhangi bir sorumluluğunun olmadığını bildiğini beyan eder. Bu bağlamda, reklamveren, kullanıcılara ilettiği her türlü belgenin veya bilgilerin yanı sıra kullanıcılara yayınladığı ilanların içeriğinden de yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu beyan eder. Reklamveren, yayınladığı ilanların içeriği ile ilgili tüm editorial (yazı işleri ile ilgili) sorumluluğu kabul eder.
Sonuç olarak, Reklamveren, ATMA-SAT.com yöneticisine, taşeronlarına ve tedarikçilerine karşı sorumludur ve herhangi bir üçüncü tarafça aleyhlerine karşı olan ilan ve durumlarda tüm masrafları üstleneceğine garanti verir ve ATMA-SAT.com yöneticisine, taşeronları ve tedarikçileri raklamverenin vermiş olduğu zararlar nedeniyle hak iddia edebileceğini de kabul eder.
Her reklamveren bilir ve kabul eder ki Türkiye Ana Yasalarına aykırı ve ATMA-SAT Hizmetinin ATMA-SAT.com yöneticisi tarafından belirlenen ve buradan erişilebilecek ve / veya üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi muhtemel yayın kurallarına aykırı olan bir reklamı, ATMA-SAT.com yöneticisine herhangi bir zamanda tazminatsız veya reklamverenin depozito amacıyla taahhüt ettiği tutarları geri ödemeden silebilir ve bu reklamları reddedebilir.
Genel olarak, birey veya profesyonel olarak statüsünü doğrulamak reklamverenlerin sorumluluğundadır.
Bir üye, Reklamveren kişisel hesabından birey olarak reklam veriyorsa işlerini profesyonel bir iş olarak asimile edilebilir, ATMA-SAT.com yöneticisine  özellikle Reklamverenin sitede yayınlayabileceği ilan sayısını reddetmek veya sınırlandırmak için GKK Hizmetini kullanımıyla kısıtlama hakkını saklı tutar.
Her ilan yayınlandığı günden itibaren Atma-Sat.com web sitesinde ve uygulamarda aynı anda en sınırsız süreyle (her 30 günde ücretsiz yenilenebilir linkiyle) yayınlanır. Bu sınırsız süreyle, her 30 günde bir, ATMA-SAT.com reklamverene İlanının süresinin dolduğunu ve artık ilanı ücretsiz olarak yenilemek gerektiğini öneren bir E-posta gönderir. Reklamveren bu E-postayı aldıktan sonar ilanını yenilemezse, ilanının üzerinde “süresi doldu” yazar ve ilanını tekrar göndermesi gerekir.

Reklamveren, kişisel hesabı ve / veya Pro hesabının aşağıdakileri içermeyeceğini de kabul eder:

*Zorunlu bilgiler yanlış ve / veya yanıltıcı olamaz
*Üçüncü tarafların haklarını ihlal eden bilgiler kullanılamaz

Bu bağlamda, kişi, Kişisel hesabını ve / veya Pro hesabını oluştururken sağlanan bilgilerden tek başına sorumlu olduğunu beyan eder.
Bir kişisel hesap ve / veya bir Pro hesap oluşturan herkes kabul eder ki : ATMA-SAT yöneticisi, özellikle Türkiye AnaYasa kanunlarına ve / veya yayın kurallarına ve difüzyon kurallarına aykırı olan hesapları ve ilanları, İlan sahibinin taahhüt ettiği tutarları geri ödemeden veya tazminat ödemeden istediği zaman silebilir.

Güvenli Alış-Veriş hizmetini kullanan satıcı ve alıcı şunları beyan eder:

*18 yaş ve üstü bireyler olmak ve Güvenli Alış-Veriş Hizmeti’ni kişisel işle ilgisi olmayan gereksinimlerinin bir parçası olarak kullanmak ve site üzerinden ticari İşlemleri gerçekleştirmek için tam kapasite ve haklara sahip olmaları
Ek olarak ayrıca satıcı ve alıcı şunları taahhüt eder:

*Kendileriyle ilgili doğru bilgiler verme
*Satış sözleşmesi kapmasındaki mal ile ilgili doğru ve eksiksiz bilgi verme
*Üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal eden ve özellikle ticari marka sahipleri veya satışı Türkiye Anayasa yönetmelikleri veya ATMA-SAT.com’un linkte belirttiği ” https://www.atma-sat.com/genel-kullanim-kosullari/ ” yayın kurallarına aykırı mülkleri satılık olarak teklif etmeme
*Güvenli Hizmetiler ile İşlem yapmak için üçüncü bir tarafın kimliğini veya ödeme yollarını taklit etmeme
*Güvenli Hizmetleri, herhangi bir yasadışı işlem yapmak veya sahte işlemler yapmak için kullanmama

Bir satıcı veya alıcıyla ilgili herhangi bir sahtekarlık şüphesi olması durumunda, ATMA-SAT yöneticisi, ilgili Satıcı / Alıcının hesabını ve devam eden İşlemlerini derhal askıya alma hakkını saklı tutar.
önce mülkün iadesi ile ilgili koşulları ayarlamada tek başlarına sorumudurlar.

Satıcı, kimliğini doğrulama adımında girilen bilgilerin doğruluğundan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu ve yanlış bilgi olması durumunda satış sözleşmesinin gönderimini onaylayamayacağını kabul eder.
Satış sözleşmesini alıcının kabul etmesi üzerine, satın alınan mülklerin en kısa sürede alıcıya gönderilmesi satıcının sorumluluğundadır.Satıcı, ilanına göre bir malın teslimatından tek başına sorumludur ve anlaşmazlık olması durumunda, mülkün sevk edildiğini kesinlikle kanıtlamalıdır ( paketin takip numarası, gönderilen ödemenin makbuzu, mesajlaşma yoluyla gönderilen mesajlar …)
Hiçbir durumda ATMA-SAT yöneticisi, mülklerin,malların teslim edilmemesi durumundan veya uygunsuz bir malın teslimi durumundan sorumlu tutulamaz.

Satıcı ve alıcı, işlem başlamadan önce malın iadesi ile ilgili koşulları ayarlamakta tek başına sorumludur.

Atma-Sat.com, mesajlaşma yoluyla gönderilen mesaj ve içeriklerin yanı sıra, reklamverenler tarafından yayınlanan ilanların içeriğinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Atma-Sat.com, reklamverenler ve kullanıcılar arasındaki yazışma ve ilişkilerin üçüncü taraflarındadır ve bu nedenle bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Atma-Sat.com Hizmetinin kullanıcılara ve reklamverenlere mümkün olan en iyi şekilde tedarik edilmesini ve satıcılara ve alıcılara Güvenli Alış-Veriş Hizmetini sağlamak için gerekli tüm araçları uygulamayı taahhüt eder.

Bununla birlikte,  Atma-Sat.com aşağıdaki durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmez:
*Hangi iletişim sistemi,ortamı olursa olsun, kaynağı ne olursa olsun ATMA-SAT Hizmeti ve Güvenli Alış-Veriş Hizmetini kesintileri, arızaları, tadilatları
* Atma-Sat.com tarafından depolanan veri veya bilgilerin kaybı.ATMA-SAT Hizmeti aracılığıyla yayınladıkları Reklamları saklamak için gerekli tüm önlemleri almak Reklamverenlerin sorumluluğundadır;
*Teknik sorunlar nedeniyle ve kaynağının nedeni ne olursa olsun, web sitesine ve / veya uygulamalara geçici olarak erişilememesi,
*İlanların içeriği ve / veya erişim, yönetim, kullanım, sömürüden kaynaklanan sorunlar, kullanıcıya veya reklamverene doğrudan veya dolaylı olarak zarar vermek,ATMA-SAT Servisinin arızalanması ve / veya kesilmesi,
*ATMA-SAT Hizmetinin herhangi bir kullanıcı veya reklamveren tarafından uygunsuz kullanımı veya yasadışı kullanımı,
* Güvenli Alış-Veriş Hizmetinin kullanımıyla bağlantılı olarak satıcılar veya alıcılar tarafından yapılan işlemlerin yanlış yapılması
*Geçici veya kalıcı saldırı veya hackleme, mahrum bırakma, çıkarma veya yasaklama, herhangi bir nedenden ötürü, internete herhangi bir şekilde erişimin sağlanmaması

Atma-Sat.com un sorumluluğu, yalnızca burada tanımlanan sözleşme yükümlülüklerinin ihlali nedeniyle, reklamverenin uğradığı doğrudan zararlardan sorumlu tutulabilir.Bu nedenle, kullanıcı – reklamveren, Atma-Sat.com’dan herhangi bir nedenle, kar kaybı, fırsat kaybı, ticari veya mali kayıp, genel gider maliyetlerinin artması gibi dolaylı zararlardan tazminat alma hakkından feragat eder.
Tüm kullanıcılar ve reklamverenler, üçüncü tarafların zarar görmesinden ve ortaya çıkabilecek taleplerin veya işlemlerin sonuçlarından yalnızca kendileri sorumludur.Kullanıcı veya reklamveren, şifresini kaybetmesi veya kimliğinin ele geçirilmesiyle , ATMA-SAT Hizmetinin ve / veya Hizmetin kullanımının ve / veya yasadışı bir şekilde kötüye kullanılması sonucu, üçüncü bir tarafın aleyhindeki işlemlerde Atma-Sat.com ‘a karşı herhangi bir ricada bulunma hakkından feragat eder.
Web sitesinde reklamveren ve alıcı arasındaki işleme devam etmek için önerilen buluşma noktaları,reklamveren ve alıcı arasındaki işleme devam edeceği yer, sadece bir gösterge olarak belirtildiği gibi, sorumluluğunun hiçbir durumda sitede yapılan işlemlerle ilgisi olmadığını alıcı ve satıcı kabul etmek zorundadır.Kullanıcılar ve reklamverenler, işlemlerden ve sonuçlarından tek başına sorumludur.

Sitenin ve Uygulamaların yapısı ve içeriğiyle ve özellikle resimlerle ilgili tüm fikri mülkiyet hakları (özellikle telif hakları, ilgili haklar, ticari marka hakları, veritabanı üreticilerinin hakları gibi), sesler, videolar, fotoğraflar, logolar, markalar, grafiki öğeler, metinler, görseller, araçlar, yazılım, belgeler, veriler vb. (bundan böyle bütünüyle “öğeler” olarak anılacaktır) saklıdır. Bu öğeler Atma-Sat.com’un malıdır.
Bu Öğeler, yalnızca ATMA-SAT Hizmeti ve Güvenli Alış-Veriş Hizmetinin ve özelliklerinin kullanımının bir parçası olarak ücretsiz olarak kullanıcılara ve reklamverenlere sunulur.Kullanıcılar ve reklamverenler, öğeleri hiçbir şekilde değiştirmemeyi taahhüt eder.

Web Sitesi öğeleri ve uygulamalarının açıkça izin verilmeyen kullanımı, telif hakkı ihlali ile sonuçlanacak ve bir ihlal teşkil edecektir.Ayrıca görüntü haklarının, kişilerin haklarının veya yürürlükteki diğer hak ve düzenlemelerin ihlal edilmesine de neden olabilir. Bu nedenle, müsebbipin hukuki ve / veya cezai sorumluluğunu üstlenebilir.

Hiçbir kullanıcı veya reklamveren herhangi bir şekilde kaynak, satış, atama, çıkarma veya aktarma işlemi yapamaz, türev çalışmalar oluşturamaz, değiştiremez, tasarım veya montajı tersine çeviremez.

ATMA-SAT.com’un Hizmetinin herhangi kullanıcısı ve reklamvereni, özellikle aşağıdakileri yapmamayı taahhüt eder:

*ATMA-SAT.com’un Hizmetini ve / veya Güvenli Alış-Veriş Hizmetini başkalarının yararına kullanmak veya sorgulamak;
*Ticari veya ticari olmayan amaçlarla, ATMA-SAT.com’un Hizmetinde ve sitede veya uygulamalarda bulunan bilgilerin veya küçük ilanların tümünü veya bir kısmını çıkarmak;
*ATMA-SAT Hizmetinde ve Web Sitesinde orijinal dosyaların tamamının veya bir kısmının yeniden oluşturulmasına izin veren bilgilerin veya küçük ilanların tümünü veya bir kısmını başka bir ortamda ticari veya ticari olmayan amaçlarla çoğaltmak;
* ATMA-SAT.com’un açıkca ve önceden yetkilendirilmesi durumu hariç; Web sitelerinin ve Uygulamalarının içeriğinin tamamını veya bir kısmını kurtarmak veya dizine eklemek için, Internet’te keşif (örümcek) uygulaması araması veya İnternet sitelerinin kurtarılması veya başka herhangi bir yöntem dahil bir robot kullanmak
*Orijinal dosyaların tümünü veya bir kısmını yeniden oluşturmak için bilgileri herhangi bir ortama kopyalama.
ATMA-SAT.com’un önceden yazılı izni olmadan belgelerin ve hertürlü dökümanın herhangi bir şekilde çoğaltılması, gösterilmesi, yayınlanması, iletilmesi, kullanılması, değiştirilmesi veya herhangi bir şekilde çıkarılması yasadışıdır.Bu yasa dışı eylemlerle, yazarlarının sorumluluğunu üstlenir ve muhtemelen aleyhlerinde ve özellikle ihlal için yasal işlem başlatılmasına neden olabilir.

ATMA-SAT ve ATMA-SAT.com markaları ve logoları ve ATMA-SAT.com’un ortaklarının markaları ve logoları tescilli ticari markalardır. ATMA-SAT.com’un önceden yazılı izni olmadan bu ticari markaların ve / veya logoların tamamen veya kısmen çoğaltılması yasaktır.

ATMA-SAT.com’un, ATMA-SAT Hizmeti için bir veritabanı üreticisidir. Sonuç olarak, Fikri Mülkiyet Kanunu’nun maddeleri esasında veritabanlarının çıkarılması ve / veya yeniden kullanılması yasaktır.

ATMA-SAT.com, bu makalede yer alan yasaklara saygı göstermeyenlere karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.

ATMA-SAT Hizmeti ve / veya Güvenli Alıs-Veriş Hizmeti, üçüncü taraflarca işletilen sitelere yönlendiren köprü metni bağlantıları içerebilir.Bu linkler sadece bilgi amaçlıdır.
ATMA-SAT.com bu siteler üzerinde kontrol sahibi değildir ve bu sitelerde bulunan bilgilerden  kaynaklanabilecek zararların yanı sıra bu sitelerin erişimine, içeriğine veya kullanımına ilişkin herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.
Bu bağlantıları aktif hale getirme kararı kullanıcının sorumluluğundadır.

ATMA-SAT.com’un açık bir anlaşması olmadan ATMA-SAT.com Hizmeti’ne köprü metni bağlantısı oluşturulamaz.
Bir kullanıcı veya tüzel kişi, sitesinden ATMA-SAT Hizmetine bir köprü metni bağlantısı oluşturmak isterse, sistem ne olursa olsun, önce https://www.atma-sat.com/iletisim/ adresine bir E-posta göndererek ATMA-SAT ile iletişime geçmelidir. ATMA-SAT.com’un tüm sessizliği bir ret olarak yorumlanmalıdır.

6.7. İlanların içeriği, reklamverenlere aittir, ancak, Web Sitesinde ilanlar yayınlayarak, Reklamveren şunları kabul eder:
ATMA-SAT.com’a, tescilli olmayan, devredilebilir, alt lisans verilebilen, ücretsiz, tüm dünya için reklamların tüm içeriğinde ve özellikle fotoğraflar, metinler, videolar, illüstrasyonlar, işaretler, logolar, Başlıklar, sitede yayınlandığı gibi, içerik ile ilgili tüm fikri mülkiyet haklarına ve özellikle de reklamlarda kullanılan resimler, yazarlar üzerindeki haklarla ilgili bir lisansın yanı sıra, Metinler, videolar, çizimler, illüstrasyonlar, ses elemanları, fikri mülkiyet haklarının tüm yasal süre boyunca kendilerine aittir.

Böylece verilen haklar, yeniden oluşturma, temsil etmek, yaymak, adapte etmek, değiştirmek, türevli bir çalışma yapmak, herhangi birşekilde ve herhangi bir ortamda (dijital, baskılı…) bugüne kadar bilinen veya bilinmeyen herhangi bir şekilde ATMA-SATI’ ın içeriği çerçevesinde tümünü veya bir kısmını çevirmek hakkına dahildir, ATMA-Sat hizmeti çerçevesinde veya Alpay Üntürk işleri ile bağlantılı olarak, ticari amaçlar için olmayan, özellikle ilan, yanı sıra sosyal ağlarda bir yayın bağlamında ATMA-SAT’ın facebook, instagram ve Twitter sayfaları da dahildir.

Özellikle, ilanların fotoğrafları, yalnızca yapılan ilan ile bağlantılı olarak, Web Sitesinde yayınlanan ilan formatlarınca çoğaltılabilir ve dahil edilebilir.
Reklamveren, ilanının ve içeriğinin Facebook, Instagram ve Twitter dahil olmak üzere sosyal ağlarda paylaşılmasına izin verir. Bu nedenle, Reklamveren, Facebook, Instagram ve Twitter sitelerinin kullanım şartlarını ve koşullarını okuduğunu ve özellikle İçeriğin ve kişisel verilerin tekrar kullanımıyla ilgili şartları kabul ettiğini onaylar.
Bu  icazetname hükümleri uyarınca, Atma-Sat.com, herhangi bir yükümlülük altına girmeden, Web Sitesindeki ilanların yetkisiz üçüncü şahıslarının çoğaltılmasına ve sömürülmesine karşı çıkma hakkına sahiptir.
Kullanıcılar’a, ATMA-SAT Hizmeti üzerinden İçeriğe erişme ve ATMA-SAT Hizmetini tüm dünya için işlevselliğinin izin verdiği ölçüde kullanma ve sunma hakkı

ATMA-SAT yöneticisi, ATMA-SAT Hizmetinin ve / veya Web Sitesinin veya uygulamaların tamamının veya bir kısmının erişilebilirliğini değiştirme veya yarıda kesme hakkını saklı tutar.

ATMA-SAT yöneticisi, istediği bir zamanda genel şartların tamamını veya bir kısmını değiştirme hakkını saklı tutar.Kullanıcılar ve reklamverenler, yapılan değişikliklerin farkında olmaları için, düzenli olarak bu koşullarla ilgili danışmaya davet edilir. Sitenin kullanıcılar ve reklamverenler tarafından kullanılması, Genel Kullanım Şartlarında yapılan değişiklikleri kabul ettiklerini gösterir.

Genel Kullanım Şartları herhangi bir kısmının yasadışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğunun ispat edilmesi durumunda, ne sebeple olursa olsun, söz konusu hükümler kullanıcılar arasında uygulanmaya devam edecek ve Atma-Sat.com ile diğer hükümlerin geçerliliği sorgulamaksızın yazılı olarak kabul edilir.

Bu Koşullar Türkiye Anayasalarına tabidir.

Atma-sat.com sitesinin bir kullanıcısı olarak, satmak veya satın almak istediğiniz mülkün sitede izin verilen ve satışı yasal olan bir ürün olduğundan emin olmalısınız.

Sizi sitemizdeki yasaklı ürünleri / malları / hizmetleri okumaya davet ediyoruz:

 • Tütün, uyuşturucu ve benzeri nesneler, tehlikeli ve yasa dışı maddeler
 • İlaç ve Eczane malzemeleri
 • Ateşli silahlar veya kendini savunma silahları, patlayıcılar, av tuzakları
 • Yetişkinlere yönelik içerik (pornografi, çıplaklık, vb.)
 • Bazı bitki ve hayvan türleri korunan, tehdit altında veya doğal ortamlarından alınmış
 • Özel veya insani finansal bağışlar için çağrı yapın
 • Hassas uygulamalara yol açabilecek teklifler
 • Kişi Arama Bildirimi
 • Sanayi üretimi tüketici ürünlerinin çoğunluğu
 • Zayıflama ürünleri, diyet takviyeleri veya mucizevi olarak sunulan ürünler
 • Amblem taşıyan korumalı ürünler (mesela: Coca Cola, Pepsi, MacDonalds, vs…)

Eklenen fotoğraflar, satılık mülkü temsil etmeli ve aynı fotoğraflar birden fazla reklamı göstermek için kullanılamaz.

Aşağıdakileri içeren fotoğraflar Atma-Sat.com sitesine asla eklemek yasaktır:

Tanınabilir küçük çocuklar
Yalnızca logolar (İş ve Hizmet reklam kategorileri hariç)
Teklif edilen teklifle ilgisi olmayan sunumlar